Hamilelik Bulantılarına Çözüm Önerileri

Hamilelik sürecinde anne adayların 60-70 lik bir oranı mide bulantısı ve kusma şikayetlerinde bulunur. Hamilelikte normal bir durumdur bu sorunlar özellikle anne adayları sabahları bu şikayetlerinin en çok yaşandığı sabah saatleridir. Mide ve kusmalar genelde 14 haftaya kadar devam eder. Anne adaylarının korktuğu şey bu sorunlar bebeğime zarar verir mi. Kesinlikle hanımlar zarar vermez hormonlarınız dan dolayı mide bulantıları ve kusmalar bebeğe herhangi bir yan etkisi olmaz sadece siz bu sorunlar yüzünde halsiz düşer, iştahsızlık problemleri yaşarsanız. Mide bulantılarına çözüm önerilerine geçelim şimdi.
Sabah kalkınca birkaç tuzlu kraker atıştırmak olsun o anda bulantıyı giderecek ve kahvaltıya kadar sizi tut atacaktır.
Meyve suları taze sıkılmış meyve suları içine birkaç damla limon da sıktığınızda daha lezzetli ve limonun mide bulantılarını giderdiğinde limon oldukça iyi gelecektir.
Haşlanmış patates ve ya fırında gözlenmiş şekilde patates tüketin hamilelik sürecinde besin olaraktan ve kusma içinde patates oldukça yararlıdır öğle ve akşam yemeklerinizde patates tüketin.
Salata ara öğünlerde ve yemeklerde nar eksisi, limon suyu, birkaç damla zeytinyağı ilave edip bolca sebzeli salatalar yapın sebzeler midenizi rahatlatacak yemek yeme isteğinizi artıracaktır.
Günde bir kase yoğurt, yoğurt hem mide sindirimi hem bebeğiniz için oldukça yararlıdır. Günde en az bir kase ve yoğurt sevmiyorsanız ayran yaparak tüketin. Mide bulantılarını tutar ve kusmayı önler.
Kokulardan uza durun yemek yapıyorsanız ağzınız ve burnunuzu kapatmak için maske kullanın yemek kokuları hormonları harekete geçirir ve midenizin rahatsız rahatsız olmasına neden olur. yağlı yemekler, tatlılar, kızartmalar bu dönemde tüketmeyin hafif gıdalar tüketin.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.