Hamilelik Belirtileri Akıntı Ne Zaman Başlar

Hamilelik Belirtileri Akıntı Ne Zaman Başlar

Hamilelik belirtilerinden olan Akıntı Ne Zaman Başlar Konumuzu uzmana sorduk. Sizlere Detaylı bir makale hazırladık. Sağlıklı Bilgiler sitesi uzmanlarına Sorarak Sizlere Farklı konularda Bilgi vermeye Devam Edecek…

Gebelikte vücudunuzda östrojen salgısı önemli ölçüde artar. Bu nedenle daha önceden hiç akıntı şikayetiniz olmasa bile gebelikte koyu kıvamlı ve açık renkli vajinal akıntı ortaya çıkabilir. Hamilelikte en önemli belirtiler arasında vajinal akıntı ilk sıralardadır.. Bu dönemde yumurtalıkların daha aktif olarak çalışması ve bebeğin rahimde her geçen gün büyümesine bağlı olarak vajinal akıntılar olacaktır. Fakat gebelikte akıntı rengi ve kokusu olası mantar enfeksiyonlarına da işaret verebilir. Gebelik esnasında oluşan akıntı rengi şeffaf ve kokusuz olmalıdır. Kaşıntı veya rahatsız bir kokuyla beraber oluşan akıntılar için mutlaka kadın doğum doktoruna belirtilmeli ve hekim tarafından önerilen ilaçları kullanmalıdır. Hamilelikte kanamanın yanı sıra, vajinadan beyaz kıvamlı bir sıvı aktığını fark edebilirsiniz. Bunun nedeni rahim duvarlarınızın kalınlaşması ve vajinanızdaki hücrelerin büyümesidir. Bu akıntı gebeliğiniz süresinde devam edebilir. Genellikle zararsızdır ve tedavi gerektirmez. Eğer bu akıntı kötü kokuyorsa ve yanma – kaşınma hissi oluşturuyorsa doktorunuza başvurun. Vajinal bir enfeksiyon geçiriyor olabilirsiniz.

Uzmanlar tarafından cevaplanmış farklı Hamilelik Belirtilerinin Hepsini Görmek İçin Hamileliğin ilk 20 Belirtisi Konusunu Mutlaka Okuyunuz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.