Hamileliğin Vücuda 10 Faydası

1)ÇİKOLATA KİSTİNİ GERİLETİYOR

Çikolata kisti olarak adlandırılan endometriozis, başta yumurtalıklar ve tüpler olmak üzere bütün görülmeyen iç yüzeylerini tutabilen bir kist türümüzdür. Çikolata kistinin neden olduğu yapışıklık, tüpler ile yumurtalıkların ilişkilerini bozarak ve yumurta kalitesini olumsuz etkilenmesine neden olmaktadır.  Bundan dolayı da gebeliği zorlaştırarak, ağrılı adet sancılarına ve ağrılı cinsel ilişkiye sebep olmaktadır.

2)AĞRILI ADETLERE GÜLE GÜLE

Ne kadar doğumdan sonra tekrardan adet görülmeye başlanılsa da hamilelik döneminde bunun tadını çıkartmaya bakın. Özellikle doğumdan sonra menstruel kramplar ve ağrılar doğumdan sonra daha hafif olmaktadır.

3)KANSER RİSKİNİ AZALTIYOR

Uzmanlar tarafından yapılan incelemelere hamileliğin meme ve yumurtalık kanserlerine karşı koruyucu bir etkisi olduğu saplanmıştır.

4)MİGREN ATAKLARI AZALIYOR

Hamile bayanlarda meydana gelen baş ağrılarının başlıca sebebi migren ataklarının daha az rastlandığı belirlendi.

6)NÖROLOJİK RAHATSIZLIKLAR HAFİFLİYOR

Nöbetler halinde meydana gelen nörolojik kayıplara ve handikaplara yol açan ciddi bir nörolojik hastalık olan beyin ve omuriliği tutan özbağışıklık hastalığında hamilelikte daha az görüldüğü ama ne yazık ki doğum sonrasında tekrar eski haline gelmektedir.

7) ASTIM BELİRTİLERİ HAFİFLİYOR

Bayanların gebelik sırasında astım ağrıları ve duyulan sıkıntılarından azda olsa hafifleme yaşamaktalar. Ama tabiki de doğumdan sonra tekrar eski haline dönmektedir.

8) MİYOM

Miyom daha çok doğum yapmış ve emziren anne adaylarında az rastlanmaktadır. Bayanların gebelik sırasında yeni miyom oluşumu meydana gelinmese de, var olan miyomun gebeliğin 1. ve 2. Dönemlerinde bir miktar artış görüldüğü tespit edilmiş.

9)SEDEF HASTALIĞI İYİLEŞİYOR

Sedef hastalığı yaşayan çoğu anne adayları gebelikleri sırasında iyileşmeler yaşandığı gözlenmiştir. Ama bu hastalık doğumdan sonra 6 ay sonra tekrar kendisini göstermektedir.

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.