Hamile Olmanın En Güzel Tarafları

Hamilelik, ne kadar güzel bir bekleyiş olsa da mide ekşimesi, mide bulantısı bacak krampları gibi birçok problemle karşılaşabiliyoruz ne yazık ki. Bunlar bir anne adayı için mutsuz verici tarafları olduğu kuşkusuz. Anne adaylarının mutsuzluk yanlarını bir tarafa bırakıp, sizi anne olma yolunda daha çok gülümsetecek başka güzel taraflardan bahsetmeye ne dersiniz.

*Hamilelik dönemde zamandan yana hiç sıkıntınız olmayacak. Programlarınız ve işiniz elverdiği kadar zamanı kendiniz için en iyi şekilde değerlendirmeye bakın. Kendinize bol bol zaman ayırıp kitap okuyun, film izleyin, kendinize bakım yapmak için zaman ayırın bu gibi şeyler kulağa doğal gibi gelse de bebeğiniz olduktan sonra bir süre yapamayabilirsiniz.

*Hamilelik döneminde aldığınız vitaminler ve yediğiniz besinlerin sayesinde saçlarınız gürleşir ve parlayacaktır. Saçlarınızda dökülmeler azalarak ve saçlarınızın sağlamlaştığını fark edeceksiniz.

*Hamilelik döneminde dişleriniz çok sağlıklı olacaktır. Aldığınız vitaminler ve kalsiyum içerikli gıdalar sayesinde bu dönemde dişlerinizin daha çok kuvvetlendiği göreceksiniz.

* Hamileliğinizin boyunca yemek yapmak zorunluluğunuz olamayabilir ve kimse de sizden yemek yapmanızı istemez ve en önemlisi de iş yapmanızı beklemez.

*Hamile olduğunuzdan dolayı hangi yemek mekânını giderseniz gidin uzun kuyruklara rağmen sıra beklemeden oturup afiyetle yemeğinizin tadını çıkartabilirsiniz.

*Hamile olduğunuzdan dolayı hiç tanımadığınız ve etrafınızdaki insanlar sizlere hep güler yüzlü olurlar,  evinize gelen konutlar sizin kapıları açmanıza izin vermez, sizin yerinize onlar ev sahipliği yaparlar ve en önemlisi de toplu taşımalarda size yer verirler. Böylelikle kendinizi her zamankinden daha özel ve önemli hissedersiniz.

* Küçük göğüslere sahip olan bayanların ve bundan dolayı da sürekli şikâyette bulunan bayanlar için ve emin olun ki bunun keyfini çıkartmanın tam zamandır.

*Alışveriş dönüşlerinde elleriniz dolu ve ne yapacağınızı düşünürken her zaman elinizdeki poşetlere yardım edecek birilerini bulacaksınız.

*Tabi ki de hamileliğin en güzel yanlarından biri de adet olmamak. Özellikle adet dönemlerinde çekilen ağrılar, geçen her bayan için güzel bir dönem. Bu dönemde uzun bir süre ağrılardan kurtulacaksınız.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.