Hamile olduğumu nasıl anlarım?

Yeni evli çiftler ve özellikle de anne adayı kadınlar hamile olduğumu nasıl anlarım sorusuna cevaplar arayarak bu doğrultuda bebeklerinin geliş dönemlerini öğrenmek istemektedirler. Heyecanlı bir telaşa sokan bu durum, aynı zaman’da anne adayının da zorlu bir sürece girdiğinin işareti olmaktadır.

Anne adayları içgüdüleri sayesinde birtakım durumlara karşın oldukça hissi güçlü davranışlar sergilemektedirler. Fakat birçok kez kadınların “hamile miyim” kuşkuları hayal kırıklığı ile sonuçlanmaktadır. Bu durum tamamen içgüdüsel olduğu için tam olarak sonuçlanmamaktadır. Bu nedenle hamile hissine kapılan kişilerin mutlak suretle bir takım testler doğrultusunda tutularak kesin kanıya varılması gerekmektedir.

Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım

Her dönemde testler yapan kadınlar, genellikle hamile kalmaya çalışan veya doğal olaraktan hamile kalıp-kalmadıklarına dair bilgiler edinmek istemektedirler. Bunun üzerine birçok kadın sürekli testler yaparak ve olumsuz sonuçlar alarak hayal kırıklığına uğrayabilmektedirler. Aslında tüm bu testlerin yanı sıra vücutlarındaki oluşan bazı içgüdüsel işlemler doğrultusunda da hamile olup, olmadıklarını rahatlıkla anlayabilmektedirler. Gebe kalan bir kadının vücudu kendilerine bir takım işaretler vererek buna dayalı hamile olduklarını ima etmektedir. Bu kapsamda sizlerde hamile olup, olmadığınızı öğrenmek adına vücudunuzun bu tepkimelerine kulak vererek kısa yoldan gebeliğinizi test edebilirsiniz.

ADETTEN KAÇ GÜN SONRA HAMİLE KALINIR?

Adetten kaç gün sonra hamile kalınır sorusu da birçok kadın tarafından merakla cevabı aranan sorular arasında yer almaktadır. Bu duruma dayalı olarak sizlere şunu belirtmek gerekir ki; yumurta döngüsünün yaklaşık 28 günde bir olduğunu bir kadın üzerinde varsayarsak, adetin başladığı 14 günlük süre zarfına 5 gün daha ekleyerek hamile kalma olasılığınızın artma derecesini ölçebilirsiniz. Daha net bir bilgi vermek adına 20 günlük bir yumurtlama dönemine sahip kadınların adetinden 3 gün sonrasına kadar da hamile kalma riskleri oldukça azdır. Fakat erkeğin spermlerinin yaklaşık 3 ila 7 gün arasında canlılığını devam ettirdiğini düşünürsek bu kapsamda hamile kalma riskiniz de artmaktadır.

ADETİM GECİKTİ, HAMİLE OLABİLİR MİYİM?

Fiziki açıdan gebelikte emzirme ve menopozda adet kanamasının gecikmesi normaldir. Normal olarak gebelik döneminde sürekli olarak adet gören bir kadının kanama geçirmesi gebelik ihtimali içerisinde yer aldığından ötürü önem taşımaktadır. Özelliklede anne adayında yorgunluk, iştahsızlık, düzenli beslenmeme ve kilo verme durumlarında adet gecikmesi görülebilmektedir. Buna bağlı olarak adet gecikmesinin birçok farklı sebebi olabilmektedir. Özelliklede üreme organları ile birlikte oluşan hastalıklar, stres ve sıkıntı durumları, hormonal faktörler ve benzeri birçok sebep bunu ortaya çıkarabilmektedir. Adetim gecikti hamile miyim konumuzu oluyabilirsiniz.

HAMİLELİK BELİRTİLERİ

Hamilelik belirtileri farklı zamanlarda oluşabileceği gibi ayrıca kişiden kişiye değişen bir durum olmaktadır. Birtakım kişide bu belirtiler mide bulantısı, akıntılar, iştahsızlık ve sıklıkla tuvalete çıkma etkenleri baş gösterirken, kimilerinde ise bu durum mide ekşimesi, kabızlık, akıntıdan kötü koku gelmesi ve benzeri durumları göstermektedir. Konumuzun devamında size tam olarak liste şeklinde vereceğimiz gebelik belirtileri ile ilgili tüm merak ettiğiniz şıklara ulaşabilirsiniz.

Aşırı yorgunluk ve iş yapmama isteği,
Sıklıkla tuvalete çıkma isteği,
İdrar’da kötü koku ve renk değişimi
Akıntılarda kötü koku ve renk değişimi
Anne adayının sevdiği yiyeceklere karşı tiksinme duygusu
Kiremit tozu, kil ve benzeri maddelere karşı aşerme duygusu
Sürekli aşerme duygusu
Kabızlık
Mide ekşimesi ve mide bulantısı
Anne adayında cinsel istek arzular

Daha fazla hamilelik belirtilerini öğrenmek isterseniz Hamilelik Belirtileri Nelerdir konumuzu ziyaret ediniz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.