Hamile Kalmanın 10 Basit Yolu

1)DÜZENLİ OLARAK SEVİŞİN

Çiftlerin düzenli bir şekilde ilişkiye girdikleri zaman özellikle yumurtlama döneminde spermlerle yumurtanızı bir araya getirme şansınızı artırabileceksiniz.

2)KAFEİNİ KESİN

Uzmanlar tarafından yapılan incelemelere göre, kafeinin hamile kalma olasılığını yarı yarıya düşürdüğü tespit edilmiş. Günde yarım fincan fazla o da kafeinsiz olmak şartıyla tüketebilirsiniz.

3)EŞİNİZİ SERİN TUTUN

Erkeğin yumurtalıkları etrafındaki ısı spermler için sorun teşkil edebiliyor. Bundan dolayı onu sıkmayacak bol, vücuduna tam oturmayan ve pamuklu iç çamaşırları giymesine dikkat ediniz

4)DİYET YAPMAYI BIRAKIN

Çoğu bayan fazla kilolarından şikayet etmektedir. Bundan dolayı yaptıkları diyetler çabuk kilo vermelerine neden olduğundan dolayı üreme hormon düzeyleri düşmektedir. Onun için kilolarınızı yavaş yavaş vermeye bakın.

5)BESLENME ŞEKLİNİZE ZENGİN İLAVELER YAPIN

E vitamini eşinizle sizin hücrelerinizin yenilenmesine yardımcı olarak bol miktarda tüketmenizi öneririz. Ayrıca da eşiniz için selenyum bakımından besinleri tüketmesine dikkat ederek sperm sayısını artırabilirsiniz. Bununla beraber C vitamini eşinizin sperm kalitesini yükselterek  hamile kalmanı yardımcı olabilirsiniz.

6)İÇKİ VE SİGARAYI BIRAKIN

İçki ve sigara hem erkek hem de bayanların üreme organlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Sigara ve alkol erkeklerin sperm sayısını düşürerek ve sperm hareketliliğini bozmaktadır

7)İLAÇ KULLANIMI

Kullandığınız sürekli ilaçlar varsa doktorunuza söylemenizi öneririz. Çünkü kullandığınız hangi ilaçların kullanmaya devam edebilirsiniz yada hangilerini kesmeniz gerektiği bilmeniz gerekir

8)AĞRI KESİCİLER

Kullanılan bazı ağrı kesicileri doktorunuza söyleyin. Çünkü yumurtlama döneminde kullanılan ağrı kesiciler sizlerin vücudundaki prostaglandin hormonu baskılamaktadır.

9)ATEŞİNİ ARTIRIN

A ve D vitaminlerinin kullanımı hem cinsel isteğiniz artırır hem de iktidarsızlıkla baş etmenize yardımcı olarak sizin ve eşinizin güçlenmesini sağlayabilirsiniz

10)KONTROLE GİDİN

Eşinizle uzun zamandan beri bebek sahibi olmak için çabalıyor ve bir türlü gebe kalamıyorsanız o zaman eşinizle birlikle bir doktora görünmenizde fayda var. Doktora gitmeniz illa kötü sonuçları beraberinde getireceğini asla düşünmeyiniz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.