Hamile Kalmak İsteyenler İçin Tüyolar

Sevgili bayanlar hepinizin hayali mutlu bir evlilik ve onun getirdiği annelik duygusunu tatmaktır. Bunun içinde hamile kalmak istiyorsunuz. Peki, hamile kalmak için ne yapmalıyım mı diyorsunuz. Gelin beraber bakalım: hamile kalmak için ilk iş eşinizle sürekli ilişkiye girmektir. Tabi bunun da doğru zamanları vardır. Bir bayan hamile kalmak istiyorsa yumurtlama dönemine yakın zamanda sürekli ilişki girmelidir. Spermler beş gün boyunca vajinada canlı kalabilmektedir. Bu yüzdende yumurtlama dönemi çok önemli bir dönemdir. Hamile kalmak isteyen bir bayan aşırı kilolu olmamalıdır. Eğer kilo problemi varsa düzenli spor ve diyet yapmalıdır. Hamile bayan hayatından kafeinli içecekleri çıkarmalıdır. Çay ve kahveden uzak durmalıdır. Bu kafeinli içecekler hamile kalma riskini yarıya düşürmektedir. Hamile kalmak isteyen bir bayan alkol ve sigaradan da uzak durmalıdır. Adet dönemlerinde ve günlük zamanlarda kullandığı ağrı kesicilerden de uzak durmalıdır. Hamile kalmak isteyen bayan bağışıklık sistemini güçlü tutmalıdır. Ayrıca kan yapıcı besinlerle beslenmelidir. Hamile kalmak isteyen bayan eşine de çok dikkat etmelidir. Spermin kalitesini artırıcı c vitamini bolca vermelidir.
Hamile kalmak isteyen bayanların ilişki sırasındaki pozisyonları da çok önemlidir. Çünkü ilişki sırasında dışarıya akan semin al sıvı boşa giderse hamilelik riske düşer. En iyi pozisyon erkeğin üstte kaldığı pozisyondur.
Hamile bayanların beslenmelerine çok dikkat etmelidirler. Özellikle kan yapıcı besinlerden tüketmelidirler. Bağışıklık sistemini güçlendirici yiyecekleri tüketmelidirler. E vitamini hücre yenileyici özelliği ile erkeklerin bolca e vitamini içeren besinleri tüketmeleri tavsiye edilir. E vitamini spermlerin yenilenmesini sağlar ve sperm kalitesini artırır.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.