Hamile Kalmak İçin Kolaylaştırıcı Öneriler

Gebe kalınıp kalınamayacağı maalesef ki önceden bilinemez. Anne olmak isteyen bayanların bütün yaptıklarına rağmen hala gebe kalınamıyorsa sizlere sunacağımız önerileri de denemenizde fayda var.

-KORUNMAYI BIRAK: Uygulan korunma yöntemlerinde farklılıklar göstermesinden dolayı gebe kalmak istiyorsanız 3 aydan önce korunma yöntemlerini bırakmalısınız. Spiralin çıkartılması, doğum kontrol hapların bırakılması ile takiben gelecek ay büyük olasılıkla hamile kalabilirsiniz.

-YÜKSEK ISIDAN UZAK DURUN:  Hamile kalmak isteyen bayanların ve eşlerinin yüksek ısıdan uzak durmaları gerek. Saunadan ve sıcak duş almaktan kaçınınız.

-KAYGANLAŞTIRICI VE BUNLARA BENZER KREMLERİ KULLANMAYIN: Bu gibi ürünler sperme zarar verdiğinden dolayı hamileliği zorlaştırabilir.

-DÜZENLİ OLARAK CİNSEL İLİŞKİYE GİRİN: Haftada en az 2-3 kez cinsel ilişki olmalıdır. Bu şekilde ki çiftler % 70’i ilk 6 ay içerisinde hamile kalınabilir.

-KAFEİNİ KESİN: Araştırmalara göre kafein gebe kalma ihtimalini yarı yarıya düşürmektedir.

-EŞİNİZİ SERİN TUTUN: Erkeğin yumurtalıkları etrafındaki ısı spermler için problem yaratıyor. Bu sebeple eşinizden bol, vücuduna oturmayan iç çamaşırlar giymesini sağlayınız.

-İlk başta yumurtalama dönemine en yakın zamanda ilişkiye girmelisiniz. Yumurtalama döneminizi hesaplayarak buna dikkat edebilirsiniz.

-Vajina içi kesinlikle yıkanmaması gerekiyor.

-İlişki sırasında erkek vajinanın içine tamamen boşalmaması gerekiyor. Boşalmadan sonra kadının 15 dk. içerisinde yataktan kalkmaması gerektiğini unutmayınız.

-Başka hastalıklar için kullandığınız ilaçlar yan etkilerinden dolayı gebe olmamanızda etkili olabilir. Bundan dolayı doktorunuza başvurunuz.

-Stresten uzak durmalısınız. Sigara, alkol ve uyuşturucu gibi alışkanlıklardan uzak durmalısınız. Bu durumlar hamile kalmamanızda büyük etki yaratabilir.

-Taze meyve ve sebze yemeklere ağırlık verin.

– İlişkiye girilen pozisyon önemli değildir. Önemli olan erkeğin içeriye boşalmasıdır.

-Aşırı bir kiloya sahipseniz bunları vermek ve diyet ve spor yapmak faydalı olacaktır.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.