Hamile Kalmak İçin Çok Fazla Seks Yapmak Şart Mı?

Bayanlarda yumurtlama hücreleri 12-24 saat içerisinde sadece canlı kalmaktadır. Bundan dolayı hamile kalabilmek için yumurtlama döneminde biden fazla cinsel ilişkiye girilmesi gerekir. Özellikle cinsel ilişkiye girdiğiniz zaman yumurtlama döneminde 2-3 gün önce girmeniz şansınızı artırabilir.

YUMURTLAMA DÖNEMİNDE BAZI BELİRTİLER

*Karın oluşabilecek hafif ağrılar

*Kişinin vücut ısısının hafif artması

*Göğüslerde meydana gelebilecek hassasiyetler

*Yumurta akı gibi sulu ve artmış vajinal akıntı

ADET DÜZENSİZLİĞİ OLAN HANIMLAR

Genel olarak hanımlar bir yılda 12 kes adet kanaması görürler. Yalnız bazı aylarda kanama atlamaları olabiliyor. Bunu da gün içerisindeki sıkıntılar ve stres gibi faktörler söz konusudur. Bundan dolayı siz hanımlar kendi adet dönemleriniz hesaplayarak yumurtlama döneminizi tahmin edebilirsiniz. Nasıl mı? İlk adet döneminden sonra 28 gün sonra oldunuz, 2 ayda 21, 3 ayda 32 bu şekilde adet dönemlerinizi kaydederek en kısan en uzununu çıkartarak ve çıkan iki sayı arasındaki günlerde ilişkiye girilerek hamilelik ihtimalinizi artırabilirsiniziniz.

GEBELİK İÇİN DAHA İYİ CİNSEL İLİŞKİ POSİZYONU VAR MIDIR?

İlişki sırasında gebe kalma olasılığını artırmak için herhangi bir pozisyon bulunmamaktadır. Yalnız spermlerin rahim ağzına güzel bir şekilde dağılmasını sağlamak için farklı pozisyonlar duymuşsunuzdur. Ancak bunları da kanıtlayacak herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

İLİŞKİDEN SONRA UZANMAK GEREKİR Mİ?

Bayanların cinsel ilişkiden sonar 15 dakika rahat bir şekilde uzanmak vajinalde menin daha fazla kalmasını sağlamaktadır.

DOKTORA NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Eğer bir yıl yada daha fazla bir süredir hamile kalmayı denediğiniz halde gebe kalamıyorsanız ve adet dönemleriniz hala düzensiz geçiyorsa o zaman doktora gitmenizde fayda var.

KADIN VÜCUDUNDA NELER OLUR?

Hanımların hamile kalabilmeleri için gerekli olan ilk yumurtla hazırlıkları başlar. Rahmin her iki tarafında da yumurtalıklar bulunmaktadır. Bunlar bayanların yumurta depolarıdır. Hanımlar ilk adet kanamalarından başlayarak menapoz dönemine kadar 40-45 yaşına kadar 400 yumurta kullanmaktalar.

ERKEKLERDE NELER OLUR?

Erkekler sürekli olarak milyonlarca sperm üretmekteler. Erkek spermin tek amacı, hayatları boyunca yüzmek ve bir yumurtaya kavuşmaktır. Sperm üretimi testis olarak adlandırılan yumurtalıklardan başlamaktadır. Erkek vücudunda iki tane testis penisin altındaki keseye tutunmuşlardır. Vücudun dışında bulunmalarının neden ısıya karşı çok hassas olmasından kaynaklanmaktadır.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.