Hamile Kalma İhtimalinizi Arttırma Yolları

Günümüzde anne olma yaşı yumurtlama hacmi azaldığından dolayı ileri yaşlara düştüğü görünüyor. Ondan dolayı da anne yaşı yüksekti. Özellikle 35 yaş sonrası doğurganlığın hızlı bir şekilde düştüğünü söyleyebiliriz. Bundan dolayı günümüzde modern bayanın hamilelik yıllarını uzatmak için çareler araması çok normal değil mi? Bizlerde sizler için hamile kalma şansınızı arttırmak için küçük bir araştırma yaptık.

1)BESLENMENİZDE ZARARLI YAĞLARI UZAKLAŞTIRIN

Vücudumuz her zaman bazı yağ asitlerine gereksinimi vardır. Özellikle ceviz ve balıkta bulunan omega 3 yağ asidi en başta sinir hücreleri olmak üzere vücudumuza birçok yararı vardır. Bunun dışında et, süt ve süt ürünlerinden ve margarinden uzak durunuz.

2)BİR BESLENME UZMANINA GÖRÜNÜN

Beslenmeniz hem sağlığınız için hem de hamileliğinizi arttırmak için çok önemlidir. Bundan dolayı yaşam kaliteniz için bir beslenme uzmanından yardım alabilirsiniz. Beslenme uzmanınızın sizlere önereceği inceleme ile beslenmenizin kalitesini yükseltebilirsiniz. Vücudunuzda bulunan mineral ve vitamin eksikliğiniz önerilecek olan beslenme listenizden de kapatabilirsiniz.

3)CİNSEL İLİŞKİ KALİTESİNİ ARTIRIN

Hem sık ilişkiye girmek hem de çok seyrek ilişkiye girmek hamileliği azaltmaktadır. Düzgün olan ilişkiye girme performansı haftada 2 – 4 arası cinsel ilişkiye girmektir. Bu sıklıkta yapılan seks hem sperm sayısını ve hareketliliğini olumlu yönde etkileyecek hem de yumurtlama zamanına denk gelerek hamile kalmanızı kolaylaştıracaktır.

4)SİGARA ALKOLU ve KAFEİNİ AZALTIN

Hamilelik üzerine olumsuz etki olan sigara, alkol ve kafein seviyesinin düşürecek kadar az içilmesi gerekir. Bu alışkanlıkların günlük hayatta çok tüketilmesi durumunda hamile kalma ihtimaliniz azalttığından dolayı uzak durulması önerilir.

5)VİTAMİN VE MİNERAL BAKIMINDAN BESİNLERİ ARTIRIN

Besinler içerisinde bulunan mineral ve vitaminler sayesinde besleyicidirler. Ne yazık ki günümüzde bulunan hazır gıdaların içerdiği katkı maddeleri yüzünde besleyici özellikler az denilecek kadar yok. Bundan dolayı da mevsimine uygun beslenmekte yarar var. Ama bazen bu da mümkün olmadığı için beslenmenizi vitamin ve minerallerle zengin olan gıdaları almanızı öneririz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.