UA-55106520-1
Sitemizin Genel Kadın Sitesidir. Sitemizde Bulunmasını Planladığımız Konular Hamilelik, Doğum, Kadın Anne Sağlığı, Jiekoloji, Yemek Tarifleri, Moda, Güzellik, Diyet, vs.. uzmanından.org Her Gün Güncellenmekte Eksik Kalan Konuları uzmanlarına Danışarak Bütün Bilgileri uzmanından Öğreneceksiniz. Bilgileri En Kısa Zamanda Siteye Detaylı Bir Biçimde Eklenecektir. Sitemizi Hergün Ziyaret Edin
3 Haftalık Hamilelik

3 Haftalık Hamilelik

3 Haftalık Hamilelik

3 Haftalık Hamilelik, uzmanından, 3 Haftalık Gebelik, uzmantv, 3 Haftalık Bebek,  3 Haftalık Hamileyim, Gebeliğin 3. Haftası, Hamilelikte 3 Hafta, 3 Hafta Gebe, 3 hafta hamile,  3 haftalık hamilelik belirtileri, 3 haftalık hamilelik belirtisi olurmu, kadınlar kulübü, 3 haftalık hamilelik belirtileri nelerdir, 3 haftalık hamilelik belirtisi, 3 haftalık hamilelik belli olurmu, 3 haftalık hamilelik kanda belli olurmu, 3 haftalık hamilelikte kasık ağrısı, üç haftalık hamilelik, gebelik,

3 Haftalık Hamilelik Belirtileri ve Hamilelik Şikayetleri

%51

Göğüslerde Ağrı Ve Hassasiyet
Kadınların %48 inde karşılaşabileceği bir belirti olarak göğüs ağrısı ve hassasiyet sırasında 3 hafta gebelik. Daha fazla 

%51

Yorgunluk
51% deneyimi kadınların yorgunluk belirtisi olabileceği gibi, gebelik sırasında 3.Haftada  Daha fazla >>

%46

Kramp
Deneyim ve Gözlemlerde Kadınların % 46’i  kramp, gibi belirtileri sırasında 3.hafta gebelik. Daha fazla >>

 

Hamileliğin 3. Haftası Doğuma 265 Günlük Geri Sayım

Gebeliğinizin 3.  Haftası, Hamileliğinizin 21. günü ve Doğuma 265 Gün Kaldı.  Sizi  www.uzmanindan.org  Olarak Tebrik Ediyoruz.  Sitemizde Mevcut Hafta Hafta Hamilelik Gebelik Konularımızı Takip Ederek Bebeğinizin  Hafta Hafta Nasıl Geliştiğine Şahit Olacaksınız, Ayrıca Hamileliğinizle ilgili Bilmeniz gereken Hususları ve Size vereceğimiz Tiyolarlada Hamileliğinizi Daha Rahat Geçirmenizi Sağlayacağız.

Türkiye’de Bir ilki Gerçekleştirirken Sizlere Bulunduğunuz Haftalarla Alakalı En çok Şikayet Yüzdeliğe Sahip Hamilelik Gebelik Şikayetlerini, Sizlere kısa kısa kısa bilgilendirmek Amaçlı sizlere Hazırladık. merak edenler içinde Ayrıntılı Hazırlayarak Kısa açıklamanın Sonuna linkini koyduk. Konuları hazırlarken 7 ‘den 70 ‘şi Düşünerek Sitedeki Sağlık Konularını En Anlaşılabilir Hâle Getirdik. Değerli Takipçilerimizden Bizi başka İnsanlara Tavsiye Edin.ve Başkalarınıda bu Siteden  Faydalanmasını Sağlayın

 

3 Haftalık Bebek Boyutu

3 Haftalık Bebek Boyutu

3 Haftalık Bebek

3 Haftalık Bebeğinizin Tahmini boyutu 1 Haşhaş Tohumu Tanesi Kadardır

Bebeğinizin Tahmini Boyu: 0,03 mm. 
Bebeğinizin Tahmini Ağırlığı: 0,06 gr. 

‘dan daha küçük bir boyuttadır. Fakat Hamilelik devam ettikçe, Bebeğiniz çok hızlı bir şekilde kilo almaya başlayacaktır.

 

3 Haftalık Hamilelik ‘te, bebeğiniz çıplak gözle görülemeyecek kadar küçüktür. Aslında 3. haftalıkta bebek, dikkate değer bir şekilde büyüyen bir hücre topu gibidir. Haftalar ilerledikçe bu narin hücre topunun yavaş yavaş insan şeklini almaya başladığını, kafatasının azar azar büyümeye, küçük elleri ve bacaklarının ise belirmeye başladığını göreceksiniz.

sponsor


3. haftada ikizlerinizin olup olmayacağını merak etmeye başlıyor olabilirsiniz. İkiz gebelik, yumurtalığın birden fazla yumurta salması ya da yumurtanın rahimde ikiye bölünmesi ile gerçekleşir. Son yıllarda daha fazla kadın ikiz gebelik yaşamakta. Bu trendin asıl sebebi, doğurganlık tedavisindeki artış ve çoğul gebelik yaşama ihtimalinizin arttığı geç yaşta yaşanan hamileliklerdir.

 

3 haftalık hamilelik

3 haftalık Rahim

3 Haftalık Bebek Gelişimi

 

Hamileliğin 3. haftasında başarılı bir şekilde gebekalıp kalmadığınızı bilmiyor olabilirsiniz. O tarihekadar yapılan gebelik testinin pozitif çıkması muhtemel değildir.

Buna rağmen, bebeğiniz hızlıca gelişiyor olacaktır.

Bebeğinizi oluşturacak o küçük  hücre topu baş döndürücü bir şekilde kendi içinde büyüyecek ve

 

hücre topu,hamileliğiniz ilerledikçe, bebeğiniz 2 ila 4 kg (çoğunlukla) boyutuna gelene kadar gelişecektir.

Artık bebeğiniz sizin ve partnerinizin kromozomlarından oluşuyor. Her biriniz 23 kromozom ile bebeğinizi yaratmış olacaksınız.

3 Haftalık Anne Vücudundaki Gelişmeler

3 haftada, artık yavaş yavaş vücudunuzdaki bazı değişimler ile ilgili endişe duymaya başlıyor olabilirsiniz. Çoğu kadın adetleri

gecikene kadar (genelde bu süre 4 haftadır.) hamileliğin fiziksel belirtilerini hissetmezler.

Bazen ovülasyonda ya da hamilelikte/döllenmede ara kanamalar/lekelenmeler olabilir. Bu tamamen normaldir ve başarılı bir hamileliğin/döllenmeninbelirtisi olabilir.

Eğer hamile kalmaya çalışıyorsanız, vücudunuza iyi bakmaya başlamanın tam sırası. Eğer hala başlamadıysanız, prenatal takviyesi almalısınız. Bebeğinizin sağlığı ve iyiliği için alkol, illegal ilaçlar ve sigaradan uzak durmalısınız. Sağlıklı beslenmeye başlamalı ve düzenli egzersizlere devam etmelisiniz.

Eğer bu zamana kadar egzersiz yapmadıysanız, hamilelikte sağlıklı ve güvenilir egzersize başlayabilirsiniz. Sağlıklıaktiviteler konusunda (yürüyüş gibi) doktorunuzla görüşün. Hamilelikte egzersiz yapmak hem bebek, hem anne için çok sağlıklıdır. Bu hatta doğum anını kısaltabilir ve daha hızlı iyileşmenizi sağlayabilir!

3 haftalık hamilelik nasıl anlaşılır, 3 haftalık hamilelikte kanam, 3 haftalık gebelik belirtileri, 3 haftalık gebelik nasıl anlaşılır, 3 haftalık gebelik belli olurmu, 3 haftalık gebelik ultrasonda belli olurmu, 3 haftalık gebelik görüntüsü, 3 haftalık gebelik görüntüleri, 3 haftalık gebelik belirtisi, 3 haftalık gebelik belirtileri nelerdir,

sponsor


3 Haftalık Anne Vücudundaki Değişiklikler

Vücudunuzda hafif şişkinliklerin olması dışında (ki bu da bir premenstrual bir belirtidir), birçok değişikliği fark etmiyor olabilirsiniz. Bu haftada kendinizi tartmaya başlayabilirsiniz, böylece hamileliğe başlamadan önce hangi kiloda olacağınızı biliyor olacaksınız. Hamileliğiniz ilerledikçe, sağlıklı bir şekilde ve doğru oranda kilo almaya dikkat etmelisiniz.

Hamilelikte kilo alımı çok normaldir. Gebe kalmadan önce normal bir kiloya sahip olan kadınlar hamileliktegenellikle 12 ila 16 kg alırlar. Hamileliğinizde egzersiz yapıyor ve sağlıklı bir şekilde besleniyorsanız, kilolarınızı çok dert etmeyin. Bazı kadınlar vücut tiplerine ve genetiklerine göre daha fazla ya da daha az kilo alabilirler.

Bir sonraki 10 gün içinde hamilelik testi alarak, hamile olup olmadığınızdan emin olmalısınız. En hassas testler bile regl döneminin birkaç gün gecikmesi sonrasında yapıldığında doğru cevabı veremeyebilir.

Hamilelikte Yapılan Gebelik Testinin Doğruluğu

3 haftalık gebelikte, evde hamilelik testi yapmak için erken olabilir. Bazıları gebelik testinin %99’dan daha fazla oranda kesin sonuç

verdiğini söylese de, bazıları da gebelik testinin regl döneminin ilk gün gecikmesinde yapıldığındaki gibi sonuç verdiğini söylemektedir.

Yanlış reklam ile kandırılmayın. Evde yapılan gebelik testleri idrarınızdaki hCG (insan koryonik gonadotropini) oranı ile orantılı çalışmaktadır. Bu hormon, plasentadan gelen hücreler tarafından üretilir. Hamileliğiniz ilerledikçe, kan dolaşımındaki hCG oranı artmaktadır.

3 haftalık gebeliklerde, evde yapılan hamilelik testi, yeterli oranda hCG içermemesi sebebi ile yetersiz kalabilir. Regl döneminizi geçirdikten sonra 1 ya da 2 hafta beklemek en doğrusu olacaktır. Aslında gerçekten gebeyken, yanlış bir sonuç alabilirsiniz. Çok erken yaşanan düşüklerde ise yersiz umuda kapılıyor olabilirsiniz.

sponsor


3. Haftanın Tüyosu : Hamile olup olmadığınızı merak mı ediyorsunuz ? O zaman bir gebelik testi alın. Gebelik testleri, neredeyse idrar veya kan testleri kadar güvenilirdir. Üstelik sonucu hemen alırsınız. Testi yaparken kullanacağınız malzemelerin temiz olduğuna dikkat edin.

 

 

3 haftalık ultrason

3 haftalık ultrason

Hafta Hafta Gebelik Takibi Uzmanından uzman tv

  
 www.uzmanindan.org

3 Haftalık Hamilelik3 Haftalık Hamilelik, 3 haftalık gebelik ultrason görüntüleri, bebeğim 3 haftalık, 3 haftalık gebeyim, 3 haftalık hamilelik belirtileri, 3 haftalık gebelik belli olurmu, 3 haftalık gebelik ultrasonda belli olurmu, kadınlar klübü, 3 haftalık gebelik ultrasonda belli olurmu, 3 haftalık gebelik idrar testinde belli olurmu,3 haftalık gebelik belirtileri, 3 haftalık gebelik kesesi 3 haftalık bebek görüntüsü, video, izle, videosu, ultrasyon,  gebelik, hamile, gebe,  3 haftalık hCG Degeri,

 

Leave a Reply

UA-55106520-1