Göbek Eritme Egzersizleri

Gerek bayanlar olsun gerekse erkekler olsun kilo alındığı takdirde bunu anlayabileceğimiz ve görebileceğimiz yerlerin en başında kuşkusuz göbeğimiz gelir. Dolayısıyla kilo verme konusunda bizi uyandıran ve bu konuda bizi en çok tetikleyen şey de yine göbeğimizdir. Kilo oldukça göbeğimizin hem bizim hareketlerimizi sınırlaması hem de kötü bir görüntü oluşturmasından dolayı ondan bir an önce kurtulmak isteriz ve yaptığımız diyetlerin en büyük sebeplerinden bir tanesi de kesinlikle budur.

Bilindiği gibi kilo vermek için sadece diyet yapmak yetmiyor, kilo vermek isteyen kişinin diyetin yanı sıra düzenli olarak egzersizlerini de yapması gerekiyor. Biz de bu yazımızda göbek eritme egzersizlerinden birkaç tanesini sizinle paylaşacağız.

Yürüyüş: En yaygın ve en fazla süreklilik sağlayan egzersizlerden bir tanesidir. Yürüyüş yapmak her ne kadar çok genel bir egzersiz gibi görünse de göbek eritmede çok büyük etkileri vardır. Çünkü yürüyüş esnasında insan vücudu tamamen hareket eder ve baştan bele, omuzlarımızdan ayağımıza kadar vücudumuzun her yanı hareket eder.

Mekik: Mekik çekmek her ne kadar erkeklere özel bir egzersiz gibi görünse de aslında bayanların da belli bir alışma sürecinden sonra kolaylıkla yapabilecekleri bir harekettir. Çok bilinen bir hareket olduğu için burada gereksiz bir tarifini yapmanın da bir anlamı yok.

Sırt Üstü Yatıp Bacakları Çekmek: Adından da anlaşılacağı gibi ilk önce sırt üstü yatın ve ellerinizi ensenizde bağlayın. Daha sonra başınızı hiçbir şekilde kaldırmayacak şekilde bacaklarınızı göbeğinizin üstüne kadar çekin. Bu şekilde yapmaya başladığınızda ilk başlarda 20-30 adet yapıyorsanız zaman içinde bunu 100-200 aralığına kolaylıkla getirebilirsiniz. Sürekli bir şekilde yaptığınız taktirde göbeğinizde yağların yerini kaslara bıraktığını fark edeceksiniz.

 

Etiketler: göbek eritme yöntemleri,göbek nasıl eritilir,göbek eritme hareketleri

Açıklama: Göbek eritme hareketleri ile kolaylıkla göbek eritmek artık çok kolay.

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.