Gelinler için Diyet

Yakın zamanda düğünü olan gelinlerin en büyük korkularından bir tanesi düğünlerine kadar kilo almaktır. Bu korku ve stresle birçok gelin adayı kendini daha çok yemeğe verebilir ya da zayıflamak için beslenme alışkanlığını bozarak kilo almaya başlar ya da sağlığından olur. Bunu çok iyi bildiğimiz için gelin adayı takipçilerimiz için de bu yazımızı kaleme alalım istedik.

Gelin adaylarının ilk yenmeleri gereken şey düğün heyecanıdır. Düğün  heyecanını yenmek ise biberiye çayından geçer. Günde 2-3 bardak tüketilen biberiye çayı hem sindirim sistemine hem de sinir sistemine büyük fayda sağlar. Kısaca biberiye çayını da tarif etmemiz gerekirse şunu şekilde açıklayabiliriz. 10-12 tatlı kaşığı kıyılmış biberiyeyi kaynamış suyla 15 dakika demlenir.

Düğününüze az bir zaman kala kesinlikle sakıncalı soğuk ve sıcak içecek alışkanlıklarınızı azaltın. Soğuk içeceklerden en başta koladan uzak durun. Sıcak içeceklerden ise yine kafein açısından zengin olan kahve türlerinden uzak durun. Soğuk içeceklerden içmenizi önerdiğimiz taze sıkılmış meyve suyu, sıcak içeceklerden içmeyi önerdiğimiz ise rezene çayı, elma çayı ya da yeşil çaydır. Bu çay türleri hazmı kolaylaştırdığı gibi rahatlatıcı etkisi sayesinde de stresten uzak kalmanıza yardımcı olur.

Eğer dışarı çıkarak spor yapma şansınız varsa bu şansınızı kesinlikle değerlendirin. Ancak iş temposundan böyle bir zamanınız olmuyorsa ve akşam yemeğinden sonra kendinizi yorgun hissediyorsanız biraz dinlendikten sonra pilates egzersizleri tam size göre diyebiliriz.

 

Anahtar Kelimeler: gelin diyeti,gelinlik için zayıflamak,düğün diyeti

Açıklama: Düğününe az bir zaman kalan gelin adaylarımızın zayıflamaları için gelin diyeti programında uyması gerekenler.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.