Gebelikte Tehlikeli Belirtiler Nelerdir ?

Gebelik zamanında bazı durumlar işin yolunda gitmediği hakkında sinyal verir. Anne adayların bu durumların farkında olmamasından dolayı bebeğe kötü şeyler olur. Bütün anne adaylarının bilmesi gereken gebelik sürecinde tehlike meydana getiren belirtiler aşağıda yazılıdır.
Bu belirtileri bilmek bazen hayat kurtarırken bazen de sağlık için faydalıdır.
Miktarı ne kadar olursa olsun, gebeliğin hangi sürecinde meydana gelirse gelsin, ağrı ve ağrısız fark etmez vajinadan gelen kan sorunu tehlikenin asıl belirtisidir. Vajina kanaması sorunu yaşayan her gebe kadın mutlaka doktora gitmelidir.
Yüksek ağrı, karın kısmında kramp sorunun yaşanması bebek düşmesi tehlikesinin belirtileri arasındadır. Bu ağrıları yaşıyorsanız mutlaka kadın doğu uzmanınıza görününüz.
Erken doğum, bebek düşüğü gibi sağlık sorunları belirtisi arasında yer alır. Bu belirtiler yaşanıyorsa gereken önlem alınmalıdır.
Vajinadan gelen sıvı, sağ üst karın ağrısı gibi belirtilerde tehlike yaratan durumlar arasında yer alır. Bu durumlara karşı her anne adayının gereken önlemi alması gerekir.
Anne adayının aniden baş ağrısı yaşaması, elleri ve ayaklarında meydana gelen şişme, birden havale geçirmesi gibi durumlar gebelik sürecini yaşayan bir kadın için tehlikenin belirtileridir.
Rahimde meydana gelen kasılmalar, görme bulanıklığı, kusma gibi durumlarda erken doğum, bebek düşüğü, bebekte yaşanan herhangi bir sorun gibi olayların belirtileridir. Bu belirtilere karşı çok dikkatli olmamız hem anne adayı için hem de bebek için çok önemlidir.
İdrar yaparken meydana gelen yanmada dahil olmak üzere tüm bu durumlar tehlikenin belirtileri arasındadır.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.