Gebelikte Sırt Ağrısı Bel Ağrısı Nasıl Geçer

Hamilelik sırasında sırt ağrınız oluyor ise, kesinlikle yalnız değilsin. Bu tür sorunları çeken birçok hamile arkadaşınız var. Doğum sırasında bebeğin daha kolay geçişine izin vermek için gevşetmek için pelvis aksi istikrarlı eklemleri harekete geçirir. Gittikçe büyüyen rahimide bu ağırlığa ekleyince ağırlık merkezi öne kayar. Sizde bunu kompanze etmek için daha gergin durursunuz.

Uzmanından Bilmeniz Gerekenler Ağrınız en fazla sırt ve kalçada başlar ve bacaklardan aşağıya yayılan bir ağrı durumu gözlenebilir. Gebelik sırasında oluşan bel ağrılarını aşağıdaki yöntemleri uygulayarak iyileşme sağlanabilir. Bu konuda hakkında uzmanınızdan daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Hamilelikte Sırt Ağrısı Nasıl Geçer?

Evde ve iş yerinde, en çok kullandığınız sandalyeleri tercihen sırtınızı düz konumda sağlam bir yastık ile iyice destek sağlayın.

Biraz ayaklarınızı yükseltmek işe yarayabilir ve bacaklarınızı çapraz tutmayın küçük bir ayaklıkla ayaklarınızı destekleyin. .

Yürüyüşler yapın ve sık sık molalar verin .

Ne çok uzun süre oturun ne de ayakta kalın. Bu durum sırtınızın aşırı ağrımasına sebep olabilir. .

Ağır yükleri kaldırmaktan kaçının. Eğer mutlaka yapmamız gerekiyorsa yavaş yavaş yapın. Bunu yapmak içinde belinizde ile değil, kol ve bacaklardan destek alarak kaldırın. .

Kilonuzu izleyin olması gereken yerde kilo alımını düzenleyin. .

Yüksek topuklu ayakkabılar giymekten kaçının düz olan ayakkabıları tercih edin.

Uzmanından sırtı doğru hizada tutmak için 5 cm lik dolgu topuk öneriyoruz. Ayrıca kas desteği için tasarlanmış özel ayakkabılar olduğunu da unutmamak gerekir. .

Sağlam bir yatak alın , hamilelik süresince altına bir tahta yerleştirin. (En az 5 metre uzunluğunda yan yana dizilecek şeklide) güzel bir yastıkta vücudunuzdaki stresi minimize ederek güzel uyku pozisyonlarını bulmanıza yardımcı olabilir. .

Mutlu düşüncelere dalın. Sakin bir zihin sizi rahatlatır. Zihninizi ve sırtınızı dinlendirmek için doğum öncesi Yoga deneyebilirsiniz.

Sıcak bir banyo yapın. Ya da duş başlığınızı sırtınıza masaj yapması için titreşimli bir duş başlığına çevirin.

Bir (ilk trimester sonra hamile olduğunu biliyor ve prenatal masaj sanatında eğitilmiş bir masöz ile) gidip, masaj hakkında konuşun ve doktorunuzun bilgisi ve önerisi dahilinde mesaj yaptırın.

Doktorunuzla konuşun. Sırt ağrısı önemli ise, fiziksel terapiler size yardımcı olabilir. (örneğin akupunktur gibi) natif tıp uzmanları, veya masörler hakkında doktorunuza danışınız.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.