Evde Yapabileceğiniz Göbek Eriten Hareketler

Fazla kilolarınız artık göbeğinizden belli olmaya başlamışsa bu durum sizi rahatsız edebilir. Hele bir de yakın çevreden böyle duyumlar almışsanız. Bu durum daha can sıkıcı bir hal alabilir. Bu yüzden kısa sürede göbeğinizdeki bu kötü görüntüden kurtulmak istersiniz. Evde yapabileceğiniz birkaç basit hareketle göbeğinizin çirkin görüntüsünden kurtulabilirsiniz.

Evde yapılacak göbek eritme egzersizlerinde evinizdeki eşyalarından bazılarını spor aleti gibi kullanabilirsiniz. İlk hareketimiz için ihtiyaç duyacağınız eşyanız sandalyedir. Sandalyeye dik bir şekilde oturun. Elleriniz kalçalarınızın alt bölgesine gelecek şekilde sandalyeyi tutsun. Daha sonra ilk önce tek tek daha sonra da ikisini birden olmak üzere bacaklarınızı karnınıza çekebileceğiniz kadar çekin. Bu hareketlerin her birini ilk günlerde 20’şer kez yapın. Bir hafta geçtiği takdirde ise bu sayıyı iki katına çıkarabilirsiniz.

Bir diğer hareketimiz ise mekiktir. Düz bir mekik çekmek göbeği fazla olan kişiler için zor hatta imkansız olabilir. Dolayısıyla burada bir eşyasının yardımını alabilirsiniz. Kanepeye ayaklarınızı getirecek şekilde yere uzanın. Dizlerinizin kanepeye 90 dereceye yakın bir açıda olmasına dikkat edin. Klasik mekik hareketini bu şekilde çekmeye çalışın. Böylece göbeğiniz mekik çekmenize engel olamaz.

Üçüncü göbek eritme hareketimizde de yine bir sandalyeden yardım alacağız. Bir sandalyeye dik bir şekilde oturun, her iki kolunuzu da yanlara salarak, eğilerek zemine dokunun sonra tekrar dik bir şekilde oturun. İlk başlarda bu hareketi yavaş tempoda yapıp daha kademeli olarak hızlandırabilirsiniz. Bu hareketi en az 30 kez tekrarladıktan sonra, sağa eğilerek sağ elinizle yere dokunmaya çalışın ve aynı hareketi sol tarafınız için de yapın. Bu şekilde de en az 30’ar kez yaptığınızda bir seti tamamlamış olun.

Unutmayın ki her egzersiz hareketinde olduğu gibi evde yapılan bu göbek eritme hareketlerinde de süreklilik önemlidir.

 

Anahtar Kelimeler: göbek eritme hareketleri, evde göbek eritme,göbek nasıl eritilir

Açıklama: Ev eşyalarınızı bir spor aleti gibi kullanarak göbeğinizi eritmeniz mümkün.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.