Egzersiz Yapamayanlara Tavsiyeler

Zayıflamanın en anahtar noktalarından bir tanesi elbette iyi bir diyet programına sahip olarak dengeli beslenmektir. Ancak dengeli beslenme sağlıklı zayıflama için her zaman ya da herkes için tek başına etkili değildir. Buna takviye olarak yapmanız gereken şey ise düzenli olarak egzersiz yapmaktır. Ancak günlük hayatımızın meşguliyetinden buna pek vaktimiz olmaz. Birçok okurumuzun bu durumdan muzdarip olduğunu bildiğimiz için böyle bir yazıyı kaleme alalım istedik.

Eğer egzersiz yapamıyorsanız günlük hayatınızda hareket etmenizi gerektirecek her durumu kendinize fırsat olarak görmelisiniz. Biraz detaylı bir şekilde düşündüğünüz zaman aslında hareket etmenizi sağlayacak bir çok şansı kendi kendine yaratmış olabileceğinizi görebileceksiniz. İşte bu şanslardan bir kaçı:

Asansörleri acele olduğunuz durumlarda kullanın. Gerek iş yeri olsun gerekse apartmanınızda olsun asansör kullanmaktan kendinizi alıkoyun. Yapılan araştırmalar tempolu bir şekilde 15 dakika merdiven inip çıkmak bize 300 kalori yaktırır ki bu da koşu bandında yaklaşık 45 dakikalık bir yürüyüşe denk gelmektedir.

Evde her şeyi ulaşabileceğiniz yerlere koymayın. Bilgisayar başında otururken masadan kalkmak için bahaneleriniz olsun. Masaya oturmadan masanıza cep telefonunuzu, suyunuzu, çayınızı, atıştırmalığınızı ve televizyon kumandanızı koymayın. Bu sizin bilgisayar başında hareketsiz bir şekilde uzun saatler geçirmenize neden olabilir.

Aile bireyleriyle şakalaşın. Eşinizle ya da çocuklarınızla evinizin içinde fiziksel şakalarda bulunun. Oğlunuzla güreş, kızınızla ebeleme oynayabilirsiniz.

Cinsel hayatınızda hareketli olmaya çalışın. Hızlı bir cinsel hayat sizin hızlı bir şekilde kalori yakmanızı sağlar.

Rutine bağlanmış haftalık bir programınız olsun. Örneğin bayansanız arkadaşlarınızla haftada bir gün bir alışveriş merkezini baştan sona gezin. Ya da erkekseniz haftalık bir halı saha maçı sizin için iyi olacaktır.

 

Anahtar Kelimeler: egzersiz yapmadan zayıflamak, spor yapmadan zayıflamak, egzersiz tavsiyeleri

Açıklama: Spor yapamayanlar için zayıflamalarına yardımcı kalori yaktıran tavsiyeler

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.