Düzensiz Adet Görenlerin Yumurtalama Dönemleri

Düzensiz adet gören bayanlar yumurtlama dönemlerini nasıl hesaplayacaklarını bilmiyorlar mı? Peki düzensiz adet yaşayan bayanlar hamilelik dönemlerini nasıl anlayacaklarını biliyorlar mı?

Birçok hanım üreme dönemlerinde hem gebe kalabilmek için yumurtlamasının olup olmadığı hem de adet döngüsündeki düzensizlik sebebiyle veya hangi dönemde ne zaman olduğu merak etmekteler. Bundan dolayı 25-35 günde bir adet gören bir bayanın büyük ihtimalle düzenli bir şeklide de yumurtladığını açıkça söyleyebiliriz.

TAKVİM METODUNUZ: Bir bayan birkaç ay süreyle adet kanamasının başladığı ilk gün ve son günü belirleyerek kendi adet döngüsünü belirleyebilir. Hanımlar oluşan döngüye göre de bir sonra ki adetten 14 gün öncesini tahmin ederek o dönemdeki meydana gelen yumurtama dönemi çok önemlidir. Bundan dolayı çiftler bebek sahibi olmak istiyorlarsa bu bundan iki önce yada iki gün sonra ilişkiye girmeleri tavsiye edilir. Şansınız yaver giderde gebe kalma kaldığını öğrenmek için vücudunuzda bazı belirtiler kendini gösterecektir. Bu belirtiler; memelerde duyarlılık, iştah değişikliği, vücutta sıvı tutulumu ve ruh halindeki değişiklikler yumurtlamanızın gerçekleştiğini anlayabilirsiniz.

VÜCUR ISISSI ÖLÇME: Hanımlar adet gördükleri ikinci günden başlayarak ama yataktan kalkamadan önce ve kesiklikle aynı saatte vücut ısılarını dilaltı yardımı ile yada termometreyle ile her gün vücut ısılarını takip ederek daha sonra vücut ısılarında yaklaşık 0,5-1 derecelik yükseliş olduğunu fark edebileceklerdir. Bu durum sizlerin iki gün önce yumurtlama yapacağınız anlamına gelerek ilişkiye girmenizin tam zamanı olduğunu gösterir. Ama bir bayan yumurtlamadan yaklaşık 24 saat önce girdiği ilişkisinde daha kolay gebe kalabileceğini de söyleyebiliriz..

VAJİNAL MUKUS DEĞERLENDİRMES: Bir bayanın yumurtlama zamanını önceden belirlemesi ile en kolay yolu vajinal mukus zenginliği kullanmaktır. Ayrıca da yumurtlama döneminiz girmeden önce artan östrojen seviyenizi mukus miktarını artırarak; akışkan, şeffaf,  elastik hale geldiği zaman bir bayan bilmedir ki o an hamile kalabilme tahminleri daha yüksektir.

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.