Doğumu Kolaylaştıracak Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Hamilelik süreci kimi zaman zorlu geçer. Ancak daha önemlisi doğum anının zorluğudur. Kimi anne adayları doğum sürecini oldukça zor atlatır. Artık modern tıbbın gelişmesi ile doğum sürecinin de kolaylaşması söz konusu. Ancak bunun için bitkisel yöntemler de uygulayabilmek de mümkündür. Bitkisel tedavi yöntemleri uygulanarak annenin doğumdan daha kolay kurtulması sağlanabilir.
Eğer doğumun zor olacağı kesinleşirse yani sancı karın ve vajina bölgesinden çok bek bölgesine vurursa doğumun zorlu geçmesi söz konusu olacaktır. Böyle bir durumda karşılaşıldığında öncelikle dereotu yağı ve kaz yağı kullanılabilir. Bu yağların sürülmesi ve içilmesi doğum sancılarını olabildiğince hafifletecektir. Ayrıca bu süreçte sebze tüketimi de önemlidir. Alternatif olarak ayva suyu, keten tohumu suyu ve çemen suyu sürülmesi de doğumun kolaylaşmasını sağlayacaktır. Kabız yapılmasına sebep olan yiyeceklerden de uzak durulması faydalı olacaktır. Doğumdan önce 2- 3 su bardağı kadar çemen suyu tüketilmesi, çocuğu basit bir şekilde kaydırıp doğumun kolay olmasını sağlayacaktır. 1- 2 fincan kadar susam yağı içmek de doğumu kolaylaştırıp anneyi rahatlatacak bir yöntemdir. 5 gr. kadar kekik ve 10 gr. kadar çemenin birlikte kaynatılıp anneye içirilmesi de doğumun kolay geçmesini sağlayacaktır.
Bitkisel tedaviler uygulanırken dikkat edilmesi gereken temel birkaç husus vardır. Öncelikle bitkinin zehirleyici etkisi olup olmadığı araştırılmalıdır. Ayrıca hastalık sürecinde mutlaka bir hekime danışılıp onay alınması gerekir. Tedaviler ara verilemeden uzun süreli olarak devam ettirilmelidir. Bitkiler kaliteli olmalıdır, toplanması, kurutulması ve muhafaza edilmesi konusunda özen gösterilmelidir.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.