Doğum Sonrası Kilo Nasıl Verilir?

Doğum yapan kadınların en büyük sorunlarından bir tanesi de doğumdan dolayı aldıkları fazla kilolardır. Hatta bilindiği gibi bir çok kadın sırf kilo alması var diye çocuk sahibi olmak istemezler. Doğum sonrasında kilo vermek normal bir süreçte kilo vermeye göre daha zor ya da daha kolay olabilir. Burada önemli olan annenin bünyesindeki değişiklerin ne kadar hızlı ya da yavaş gerçekleştiğidir. Dolayısıyla doğum sonrası kilo vermenin yollarını anlatmadan önce şunu söylemekte fayda var ki; doğum sonrası kilo vermek kişiden kişiye değişir. Bu hatırlatmamızı yaptıktan sonra tavsiyelerimizi maddeler halinde sıralayabiliriz.

Yürüyüş: Neredeyse her diyetin ve zayıflamak isteyen hemen hemen herkesin yapmaya çalıştığı bu egzersizi biz doğum yapan bayanlara da kesinlikle öneriyoruz. Ancak burada annelerin dikkat etmeleri gereken bir şey vardır ki, bu yürüyüş onlar için süreklik arz etmeli. Yani ellerinden geldiğince yağmur, çamur, yaz, kış demeden çiçeği burnunda anneler kesinlikle yürüyüşlerini yapmalılar.

Meyve: Yemeklerden yaklaşık 1 saat öncesinde ve sonrasında meyve tüketmek sindirimi kolaylaştırdığı ve mideyi sulandırdığı için kilo verme konusunda oldukça etkili bir yöntemdir.  Hangi meyveleri tüketmek daha faydalıdır diye soracak olursanız önceliğinizi sulu meyvelerden yana ayarlamanızda fayda olacaktır.

Çok Su: Kilo vermenin en olmazsa olmazlarından olan suyu, anneler gün içinde ellerinden geldiğince fazla tüketmeye çalışmalılar.

Kahvaltıda Süt Gün içinde Yoğurt: Kahvaltıda az yağ olmak şartıyla süt tüketmek kilo vermenizi kolaylaştırır. Gün içinde öğünlerde yoğurt tüketmek ise midenizin daha hafif kalmasını sağlar ve sindirim sisteminizin performansını artırır.

 

Etiketler: doğum sonrası diyet,doğum sonrası kilo nasıl verilir,doğum sonrasında diyet listesi

Açıklama: Doğum sonrasında kilo vermek isteyen anneler için etkili bir yazıdır.

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.