Diyette Başarılı Olmanın Yolları

Hangi diyeti uyguluyor olursanız olun bazı detayları kesinlikle atlamamalısınız. Diyetinizden daha başarılı bir sonuç elde etmek istiyorsanız şu tavsiyelere mutlaka bir bakın:
-Karnınız açken alışveriş yapmayın. Bu durum, hem alışveriş esnasında hem de alışveriş sonrasında bir şeyler yemenize sebep olabilir.
-Mutfakta işlerinizi olabildiğince hızlı bitirmeye bakın. Yoksa bir lokma iki lokma derken bir bakmışsınız öğününüzden almanız gereken kalorileri almış olabilirsiniz.
-Kendinizi motive edin ve kendinize küçük hedefler koyun. Örneğin bu hafta her öğünde iki dilim ekmek yiyeceğim, bir sonraki hafta birer dilim ekmek yiyeceğim gibi hedefleriniz olsun. Bu hedeflerinizin gerçekçi ve ulaşabilir hedefler olmasına dikkat edin. Kendinizi çok fazla zorlayıcı hedeflerden uzak durun.
-Yemek yerken cep telefonu, bilgisayar, tablet gibi sizi sofrada oyalayacak teknolojik aletlerden uzak durun. Siz farkında olmadan yemeniz gerekenden çok daha fazlasını bu şekilde yiyor olabilirsiniz.
-Öğünlerinizde kızartmalardan ziyade haşlanmış ya da fırında yağsız pişirilmiş yemekleri tercih edin. Eğer kızartmaları çok seviyorsanız bunu haftada bir gün kendinize ödül olarak kullanabilirsiniz.
-Hızlı yeme alışkanlığınızdan vazgeçin. Yemeğinizi küçük lokmalar halinde iyice çiğneyerek yiyin.
-Yemeklerden sonra kahve, çay, kola gibi içeceklerden uzak durmaya çalışın. Bu içeceklerde şeker tüketmeniz gerekebilir ayrıca içlerinde kafein miktarı da oldukça fazladır. Yemek sonrası en iyi içeceğiniz her zaman olduğu gibi su olmalıdır. Farklı bir içecek istiyorsanız da sade ya da yeni limonlu soda (doğal) olmalıdır.
-Alışveriş merkezlerinde de diyetinizi kesinlikle unutmayın. Alışveriş merkezlerinde fast food seçenekleri çok fazla olsa da siz restaurant tarzı yerleri tercih edin. Diyetinizdeki yemekler burada yoksa o öğününüz salatalara ile geçirebilirsiniz. Ama diyetimdeki yemek yok diyip asla öğününüzü atlamayın.

Anahtar keliemler: diyet tavsiyeleri,diyet nasıl yapılır,nasıl zayıflanır
Açıklama: Kilo vermek için diyet programlarına uyma konusunda tavsiye niteliğinde bir yazı.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.