Diyetsiz Kilo Vermenin Yöntemleri

Eğer sizi rahatsız eden kilolarınız varsa ve bu kilolarınızdan kurtulmak istiyor ancak diyet konusunda belli bir istikrar gösteremiyorsanız öncelikle diyetsiz kilo nasıl verilir konusunu ele almanız gerekmektedir. Çünkü aşağıda kaleme aldığımız bu yöntemler hem diyet yapanlar için hem de diyetsiz kilo vermek isteyen okuyucularımız için oldukça önemli maddelerdir. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan bu yöntemleri maddeler halinde ele alalım.

-Yemekten önce su içmek: Gün içindeki her öğünden yaklaşık 45 dk – 60 dk önce su için. Yemeklerden önceki bu sürelerde su içmek sizi hem yemeğe kadar tok tutmuş olacak hem de öğününüzde daha az yemeniz için size yardımcı olacaktır.

-3 Beyazdan Kaçmak: Bilindiği gibi en çok kiloyu un, şeker ve tuz içeren besinlerden ya da yemeklerden alıyoruz bu yüzden unlu, şekerli ve tuzlu mamüllerden olabildiğince uzak durun.

-Yemek sonrası hareket: Yemek sonrası hareket etmek oldukça önemlidir. Bu durum vücudunuzun yemek sonrasında yediğinizi kolay bir şekilde sindirmesine ve yemekle aldığınız yağları en kısa sürede eritmenize yardımcı olur.

-Abur Cuburdan Uzak Durmak: Başta gençler olmak üzere kilo alma konusunda en etkili yanlışlardan birisi olan cips, çikolata, hazır kek, şeker gibi ürünler yüksek kalori içerdikleri için kısa sürede aşırı kilolara yol açar.

-Kızartmalardan Uzak Durmak: Her ne kadar çok seviyor olsanız bile zeytinyağı, tereyağı, ayçiçeği yağı gibi yağlar ile kızartılan yağlardan olabildiğince uzak durun. Kızartmaların yerine her ne kadar onlar kadar lezzetli olmasalar bile haşlama türlerine ağırlık verin.

-Akşam Yemeğinin Saati: Kilo alma konusunda en etkili öğünlerden birisi olan akşam yemeğinizi yatağa yatmadan en az 1 saat önce yiyin. Aksi takdirde nasıl kilo aldığınızı anlayamazsınız bile.

 

Etiketler: Diyetsiz kilo vermek,diyetsiz kilo nasıl verilir,diyet yapmadan kilo vermek

Açıklama: Diyet yapmadan kilo vermek eğer aklınızın bir köşesinden geçiyorsa bu yazımızı kesinlikle okumalısınız.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.