Diyete Uymanın Püf Noktaları

Her defasında bir diyete başlayıp başlayıp yarım mı bırakıyorsunuz? Diyet yapmak sizin için çok mu zor geliyor? Ya da yemek yemeyi çok seviyor ve ondan uzaklaştığınızda sinirli ve geçimsiz biri mi oluyorsunuz? Bu soruların en az birine “Evet” cevabı veriyorsanız bu yazımız tam size göre diyebiliriz.

Diyetinizi yarım bırakmamak için bilmeniz gereken en önemli şey aslında kendinize inanmanızdır. Ayrıca diyetinizin süresi her ne kadarsa kendinizi psikolojik olarak bu süreye hazırlamalısınız. Tabiri caizse diyet olayını önce kafanızda bitirmeniz gerekir.

İkinci olarak ise normal zamanlarda öğün saatleriniz ile diyete başladıktan sonraki öğün saatlerinize kendinizi alıştırmaktır. Bu her ne kadar ilk başlarda çok zor gibi görünse de devamında kesinlikle alışacaksınız. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey sadece biraz sabretmektir. Eğer bu zaman aralıklarına hemen alışamıyorsanız sizi tok tutacak besinlerden başlangıç olarak takviye alabilirsiniz. Ara öğün dediğimiz öğünlerinizi de ihmal etmeme ve saatini kaçırmamak yeni beslenme yönteminize alışmanızdaki en önemli yardımcınızdır diyebiliriz.

Açıktınız ancak öğün saatinize daha çok ve ara öğününüz de kalmadı. O halde yapmanız gereken şey öncelikle en az bir bardak su içmektir. İçtiğiniz su sonrasında da kendinizi yine aç hissediyorsanız mutlaka bir şeylerle uğraşmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü boşta kaldığınız sürece açlığınızı daha da hatırlayacak ve daha da huzursuz olacaksınız bu da diyetinizin size adeta bir işkence gibi görünmesine neden olacaktır.

Diyetinize devam ettiğiniz sürece kesinlikle ama kesinlikle stresli durumlardan uzak tutun. Bu sizin ve çevrenizdeki insanların faydasında olacaktır. Diyetinizin ilk günlerinde karşılaşacağınız sıkıntılı bir durum sizin diyetinizi unutmanıza neden olabilir. O yüzden ne kadar rahat ve stressiz bir zamanda başlarsanız diyetinizi yarıda bırakma riskiniz de o denli azalır.

 

Anahtar Kelime: diyet ipuçları,zayıflama yöntemleri,diyete devam edemiyorum

Açıklama: Eğer diyetlere başlayıp başlayıp bırakıyorsanız diyete devam etmenin püf noktalarını anlattığımızı bu yazımızı kesinlikle okumalısınız.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.