Bebeklerle Oynanabilecek Oyunlar

Woman playing with baby

Her anne baba çocuğunun gelişimi sırasında verimli zaman geçirmelerini ister. Bebekler  büyüdükleri her an yeni şeyleri keşfederler.  Bebeğiniz ile yeteri kadar vakit geçirerek onunla oyunlar oynayarak birden çok etkinlikler yapmaya çalışabilirsiniz. Böylelikle bebeğiniz olan diyalogunuz daha çok gelişerek bebeğinizi arasında güçlü bir bağ kurabilirsiniz. Bebeğinizle eğlenceli birçok oyun oynamaya ne dersiniz?

1)Bebeğinizin çıkarttığı sesleri taklit etmeniz bebeğinizin hoşuna gidebilir. Böylelikle kendi yaptığı hareketleri hakkında fikir sahibi olabilir. Bu oyun dinleme ve dikkat verme konusunda mükemmel bir oyun tarzıdır. Sadece bebeğinizin sesini değil birçok ses çıkartan oyunlar oynayarak daha fazla gelişimini sağlayabilirsiniz. Böylelikle başka insanlarla da bu şekilde iletişime girmeye çalışır.

2)Bebeğinizin el ve kol becerilerini geliştirmek için birbirinden güzel oyunlar oynayarak bebeğinizle vakit geçirebilirsiniz. İç içe giren birbirinden farlı renkten oluşarak onları bebeğinize göstererek iç içe koyun çıkartın Böylelikle bebeğiniz de sizin yaptınız gibi yapamaya çalışır. Ama bırakın bebeğiniz istediği renkleri iç içe koysun bu durum bebeğinizin çok hoşuna gidecektir.

3)Bebeğinize isteğiniz boyama çeşitleri ile oyunlar oynayarak bebeğinizin görselliği bakma açısından daha eğlenceli olabilir.

4) Bebeğinizin zekâsının gelişimi için etrafındaki eşyaların seslerini çıkarak onunla oyunlar oynayabilirsiniz. Etrafındaki çıkan bebeğinizin hoşuna gidebilir.

5)Bebeğinizi kucağınıza alın hayvan figürlü olan kitabın içindeki hayvanları göstererek adları ile bu kim, bu ne gibi sorusunu sorabilirsiniz. Böylelikle bu kim, bu ne gibi soruları ile anlama becerisini de geliştirebilirsiniz.

6)Bebeğinizle karşılıklı oturarak küçük bir top yardımı ile bebeğinize iterek onun da size tekrar atmasını sağlayarak zevkli bir oyun oynayabilirsiniz.

7)Bebeğinizle sallama oyunu oymak için başka bir yetişkinle bebeğinizi sallayabileceğiniz bir örtünün içine koyarak bebeğinizi güldürebilir ve bu oyundan hoşlanmasını sağlayabilirsiniz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.