Bebek Odasında En Çok Mikrop Barındıran Noktalar

Bebeklerin mikrop kapma ve hastalanma olasılıkları çok yüksektir çünkü bağışıklık sistemleri henüz güçlenmemiş ve her türlü tehlikeye karşı açıktır. Bu yüzden bebeklerimiz için en iyisini düşünmeli ve onlar için dezenfekte etmemiz gereken çok şey bulunmaktadır. Sık sık temizlik yapılmalı ve hatta kıyafetleri yıkandıktan sonra ütülenmelidir. Yüksek bir ısıda yıkanan elbiseleri bir de ütülenince bakterilerden arındırılmış olacaktır. Tabi onları bir laboratuvar ortamında temizlemek mümkün olmayacağı için kaliteli ve en az bebeğiniz kadar hassas olan bir deterjanla temizlemeniz tavsiye edilir. Özellikle bebekler bir kaç aylık olduktan sonra ve diş çıkardıkları dönemde her şeyi ağızlarına götürürler ve çiğnerler bu eşyaların temizliğine çok dikkat etmemiz gerekir Ellerine aldıkları be ağızlarına götürdükleri tüylü ve kirlenmeye müsait oyuncakları mümkün olduğunca sık yıkamaya özen gösterin. Özellikle birlikte yatmaktan keyif aldığı ayıcık ve peluş tarzı şeyleri de sık sık yıkamanız gerekir.
Oyuncakların yanı sıra halılarınızın da temiz ve bakteri barındırmıyor olduğundan emin olmalısınız çocuklar yerde yuvarlanmayı ve hatta halıyı kemirmeyi çok sever ve siz buna engel olamazsınız sizin elinizden gelen tek şey çevreyi temiz tutmak olacaktır.
Bebeğinizin sağlığına özen göstermeniz gerekir ama bir hastane ortamı gibi bir odaya da ihtiyaç yok tabi sadece düzenli bir şekilde dezenfekte etmeniz ve temizliğine dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Bebeğiniz mikroplara da ihtiyaç duyar derler ama siz bunu abartıp hiç temizlik yapmasam da olur demeyin. Temizlik bebek bakımında en önemli ve hayati husus.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.