Bebeğinizin Gaz Problemine Çözümler

Bebeğin gaz problemine çözümler
Yeni anne ve baba olan çiftlerin en çok şikayet ettikleri sorunların başında gelir bebeğin gaz çıkarma problemi. Anne ve babaların bebekleri için endişelenmeleri gayet normal fakat gaz problemi bebekler için acı verici olsa da onların gelişimleri için gaz sorununu yaşamaları gayet olumlu bir problemdir.
Fakat aşırı gaz problemine karşı anne baba ne yapmalıdır.
Anneler ilk önce çocukları için yiyeceklerine dikkat etmelidir. Çünkü anne bebeğini süt ile beslediği için sütteki bazı besinler gaza neden olabilir. Bunun için anne soğan, fasulye, nohut gbi besinlerden uzak durmalıdır.
Bazı mama çeşitleri de gaza neden olabilmektedir. Örneğin inek sütü çok verilirse bebeğe bu gaz problemini ortaya getirir. Bunun için anneler bebeğin doktoruna başvurup ona göre hareket etmeliler. Bunun sonucunda bebek için inek sütü az miktarda verilmelidir.
Biberon çeşitleri de gaz problemine neden olur. Örneğin büyük biberonlar bebekte gaz oluşumuna neden olur. Bunun için küçük biberonlar bebekler için tercih edilirse daha iyi olur.
Anne adayları bebeği emzirme şekli de bebekte gaza neden olur. Örneğin bebeği emzirirken bebeğin ağızdan hava almasına engel olalım. Çünkü bu durum bebekte gaza neden olur.
Bebeği emzirirken meme değiştirirken seri hareket edelim. Çünkü her dakika geçen zaman kaybı bebeğin gaz oluşumuna neden olur.
Bebekler için gaz çıkartıcı çaylar alınmalıdır. Örneğin rezene çayı her süt içtikten sonra bebeğe verildiğinde bebek kendiliğinden gaz çıkartacaktır.
Bebeğin sırtını hafif şekilde vuruşlar yapıp elimizi halka çizer gibi bebeğe masaj yaparsak bebeğin gazının çıkmasına yardımcı olacaksınız.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.