Bacaklarınızı Güzelleştiren Egzersiz Hareketleri

Güzel görünmek herkesin haklı. Kış aylarında daha az hareket etmekten kaynaklı bazı sorunlarla karşılaşırız. Bunlardan biri de fazla kilolar. Özellikle bayanların en büyük sorunu göbeklerinin çıkması ve basenlerinin genişlemesi. Alınan kiloları vermek almak kadar kolay olmuyor. Yaz ayları da yaklaşınca kilolar büyük derdimiz oluyor.
Kilolardan kurtulmak ve fit bir görünüme sahip olmak için tatbiki spor şart. Bazılarımız spor salonlarında spor yapmaktan hoşlanmıyoruz. Yoğun iş temposundan dolayı da sporu sürekli erteliyoruz. Kış aylarında hava şartlarının kötü olması yürüyüş yapmamızı engelliyor. Hele de hem evli hem de çalışan bir bayansanız bu daha da zor hale geliyor. Geriye tek bir çözüm kalıyor o da evde yapacağınız bazı egzersizler. Kendinize 15 20 dakika vakit ayırın ve fit hale gelin.
İç bacak kasları en zor çalışan kaslardandır. Kalın bacaklara sahip olanlar iç bacak kaslarını çalıştırmayı unutmamalısınız. Egzersizlere her zaman ısınma hareketleriyle başlamalısınız. Ayakta bacaklarınızı biraz açın ve dizlerinizi kırın hafif çömelir pozisyonu alın. Kollarınızı öne doğru uzatın. Bu şekilde kalkıp oturun. Bu hareket hem bacaklarınızı hem de kalçalarınızı harekete geçirecektir.
Ayakta bir bacağınızın bir adım öne atın ve o bacağınıza doğru esneme hareketi yapın. Bu hareket de bacaklarınızı çalıştıracaktır. Sonra diğer ayağınızı öne alın hareketi tekrarlayın. Ayağa kalkın bir ayağınızı sabit tutun, diğer ayağınızı yana doğru açıp kapatın. Bu hareketi yaparken kalçanızın sıkı olmasına dikkat edin. Aynı hareketi diğer ayağınıza uygulayın. Olduğunuz yerde koşuyormuş gibi hareket edin.

 

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.