Aşırı Zayıflık Hamileliğe Engel mi?

Hamilelik her bayan için zaten zor bir durumdur. Bundan dolayı bayan, gebelik öncesinde ve sırasında hem kendi ihtiyacı olan enerji ve besin miktarını karşılamalı hem de bebeğinin hayata iyi bir şekilde adım atabilmesi için bebek içinde gerekli besinleri alması gerek.

HAMİLELİK DÖNEMİNDE GÖZLENEN RİSK UNSURLARININ BAZILARI

*Bayanların vücut ağırlığının olması gerekenden %15 daha az olması durumunda

*Bayanların hamilelikte dengesiz ve yetersiz beslenmesi durumunda

*Ayrıca da hamilelik döneminde hematokrit seviyesinin 12 gr / dl‘den daha az olması.

*Hematokrit seviyesinin ise 35 / dl ‘den daha az olması durunda

Bayanların hem hamlelik öncesinde hem de döneminde de ve sonrasında da mineral, vitamin ve protein bakımından dengeli ve yeterli miktarlarda tüketilmesine dikkat etmeleri gerekir. 0 bedene sahip olan bir bayanın her şeyi baştan aşağı düşünmesi ve bu konuda uzman biri tarafından yardım almasında son derece doğru bir yol olacaktır. Hamile kalmak isteyen bir bayan eğer ki 0 bir bedene sahipse bayanın gebe olma durumda onun hayatına çok daha sağlıklı besinlerle beslenmesi gerekecektir. Böyle olmaması durumunda bebeğini kaybetmesi sonucu ile karşı karşıya gelecektir.

 

SIFIR BEDEN KADINLAR HAMİLELİKTE KAÇ KİLO ALMALI?

Bayanların gebelik öncesi kilosu yetersiz olması durumunda bayanlarda dokuz ay zaman içinde 16 ile 18 kg arasında kilo olmaları gerekir. Bayanlarda gebelik başladığında anne adayının kilo yetersizliği, bebeğin düşükle karşı karşıya gelmesini ve preeklemsi riskini artırabilir.

Niyasın, Tiamin riboflavin vitaminlerinin yetersiz olması durumunda fetüsün ölümle sonuçlanmasını, doğuştan sakatlığa ve büyümede geriliğini beraberinde getirdiğini söyleyebiliriz. Bunlara en iyi gelen besinler maya, kuru baklagiller ve yeşil yapraklı sebzeler olmaktadır. Ayrıca da gebelik döneminde yağ depoları bakımında önemli bir yere sahip olan östrojen hormonları onların saklama alanlarıdır. Bundan dolayı 0 beden olmanın gereklerinden biri olan vücut yağ azlığı fazla olduğundan dolayı bazı bayanların adet görmeme durumlarıyla da karşı karşıya gelmeleri kaçınılmaz olabiliyor. Bunun sonucunda da bilindiği gibi hamileliğin en önemli faktörü olan yumurtlama gerçekleşmemektedir.

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.