Ara Öğünlerde Ne Yemeli?

Bu zamana kadar birçok diyeti denediniz ancak hepsi birileri tarafından size verildiği için uygulamakta zorluk çekip yarıda mı bıraktınız? Kendi diyet listenizi kendiniz hazırlamaya çalıştınız ancak ara öğünlere yazacak bir şey bulamadınız mı? O halde bu yazımızı okumanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Ara öğünler bir diyet listesinin en olmazlarındandır kesinlikle. Bu yüzden ara öğünlerde yiyeceğiniz besinler bir yerde sizin o diyet listesine ne kadar süre sadık kalacağınızı en fazla etkileyen faktördür diyebiliriz. Aşağıda ara öğünlerde tüketebileceğiniz besinleri sizin için maddeler halinde sıraladık.

Badem: Yaklaşık 10-15 adet badem günün ilk öğünü için en uygun ara öğün besinlerin bir tanesidir. Hafif tuzlu olması sebebiyle de eğer tuzsuz bir diyet yapıyorsanız –ki öyle yapmanızı kesinlikle öneririz- bademden aldığınız tuz sizin gün içindeki tuz ihtiyacınızın da bir kısmını karşılar.

Elma: Kırmızı ya da yeşil hiç fark etmez ara öğünlerinizden birine eğer sadece meyve yazmak istiyorsanız. Aklınıza ilk gelmesi gereken meyve elma olmalıdır. Özellikle Öğle yemeğinden sonraki öğününüz için elma yemek sindirim bakımından vücudunuza büyük bir kolaylık sağlar.

Yoğurt: Ana öğünlerinizin arasına yoğurt koymak hem bir önceki öğününüz için hem de bir sonraki öğününüz için çok önemlidir. Yoğurttan önceki öğününüz için sindirimi kolaylaştırabileceği için yoğurt sonrası öğünde de yoğurt sizin tok kalmanızı ve kendinizi daha az aç hissetmenizi sağlar. Ayrıca akşam saatlerinde yatmadan önce de eğer canınız bir şeyler yemek istiyorsa bu besin de kesinlikle yoğurt olmalıdır. Ara öğünlerinizde yiyeceğiniz yoğurtlara sarımsak da atarsanız diyetinizin bağışıklık sisteminiz için de büyük bir yardımda bulunmasını sağlamış olursunuz.

 

Etiketler: Ara öğünde ne yemeli,ara öğün yemekleri,diyette ara öğün

Açıklama: Diyet listenizde ara öğün olarak ne yazacağınızı bilmiyorsanız, çözümü bu yazımızda.

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.