Anne Olmadan Önce Bilinmesi Gereken 15 Şey

Anne olmaya karar vermek her bayan için zor olabiliyor. Ama bu süreç zarfında anne adayının hem kendisi için hem de bebeği için kesinlikle bilinmesi gereken özel unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlar;

 

1) Belli bir süreline hayatınızı özellikle bebeğiniz için bencilliğinizi bir kenara bırakmanızı öneririz. Çünkü bu süreç zarfında meydana gelebilecek bulanımlar için iyi olacaktır.

2) Bu dönemde kesinlikle uykusuz geceler kendinizi hazırlanmanızda fayda var.  Bebek döneminde şansınız yaver giderse bebeğiniz geceleri uyurken sizlerde rahat uykular geçirebilirsiniz. Ama şunu unutmayın ki bebeğinizi ilk zamanlar birkaç saat arayla emzirmelisiniz.

3) Bebeğiniz ateşlendiği zaman ilaca gerek kalmadan sirke ile ateşini hemen düşürebilirsiniz. Genellikle aile büyüklerimiz bu konuda çok bilgilidirler.

4) Hazır yiyeceklere kendinizi alıştırmış olabilirsiniz ama kesinlikle bunu bebeğiniz için de uygulamayın Ona evde bebek mamaları yaparak başlaya bilirsiniz.

5)Kendiniz hangi doğum şeklini seçerseniz seçin emin olun ki vücudunuzda bir takım değişimler elbette olacak. Hatta emzirme dönemiyle bu değişimler biraz daha artacaktır. Yalnız unutmalım ki bu değişimleri estetik operasyonlarla yada düzenli yapılan sporlarla eski halinize kavuşabilirsiniz.

6) Eskiden ne kadar ne kadar enerjik ve dinamikseniz bundan sonra daha fazlası için yollar aramanızı öneririz. Örneğin vücudunuzun kuvvetini artırmak için çalışma, beslenme ve spor şartlarını gözden geçirmek gerekir.

7)Seks hayatınızın kısa süreliğe de olda kesintiye uğrayacağını bilmek o kdar da zor olmaması gerek. Ondan dolayı doğru zamanı kollamayı öğrenmenizde fayda var.

8) Bu yaşa kadar sabretmeyi öğrenmediyseniz bundan sonra öğrenmenizin tam zamanı.

9) Kazara da olsa öfke kontrollerinizi kontrol altına alamıyorsanız bunu kontrol altına almanın tam zamanı. Örneğin yoga, meditasyon yada psikolog yardımı da almanızda hiçbir sakınca yok.

10) Ayrıca da bebek bakmanın zor olduğunu ve bunun içine baya masrafınız olacağını söyleyebiliriz. Bundan dolayı şimdiden harcamalarınızdan sıkarak yada daha tasarruflu olmayı denemenizde fayda var.

11)Bebeğiniz büyüyene kadar ara ara hastalanabilir. Şimdiden dunları öğrenerek daha sonra telaşa girmenizde de fayda var.

12)Bildiğiniz gibi bu hayatta hiçbir zaman keşkelere yer yok. Bundan dolayı gebe kalmayı hala düşünüyorsanız doktorunuza gerek testleri ve gereken sağlık koşulları hakkında detaylı bilgi öğrenmezde fayda var.

13)Eğer ki çalışan bir bayansanız sosyal haklarınız ve yıllık izninizi araştırmanızı öneririz. Çünkü doğum yaptıktan sonra bebeğinize ne kadar süreliğine kendiniz bakabileceğinizi öğrenmiş olursunuz. Ayrıca da daha sonra bebeğinize bakacak kişiyi de bulabilirsiniz.

14)İnsanın bebeği söz konusu oldu mu etrafındaki kişilere olur olmadık tepkiler verilebiliyor. Bundan dolayı daha sakin olmanızı gerekir.

15)Ayrıca da çocuğunuz her ne kadar sizin canınızdan bir parça olsa da belli bir süreden sonra çocuğunuzun sizden bağımsız bir birey olarak yaşamasını ve farklı düşünce ve hareketlere karşı


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.