Anne Adayı Hamilelik Dönemine Nasıl Hazırlanmalı?

Anne Adayı Hamilelik Dönemine Nasıl Hazırlanmalı, bu dönemde nelere dikkat etmeli

Anne Adayı Hamilelik Dönemine Nasıl Hazırlanmalı
Anne adayları için en güzel zamanlar olan hamilelik dönemi anne adayımız için daha farklı bir önem taşımaktadır.
Çünkü bu dönemde annemiz iki canlıdır kendisini belli zamanlarda belli stres ve sıkıntıdan uzak tutmalıdır. Çünkü eğer kendini uzak tutmazsa annemizde bebekte bu durumdan olumsuz bir şekilde etkilenirler.
Aile bireyleri başta olmak üzere anne adayının bulunduğu ortam anne adayına iyi davranmalıdır. Onu üzmemeli onu sıkıntıya sokmamalıdır. Anneyi bu tür olumsuzluklardan uzak tutmamız lazım.

Hamilelik döneminde anne adayımız hem fiziksel hem de ruhsal yönden bazı değişimler yaşadığı için anne adayına daha iyi davranılması gerekir. Çünkü anne adayı hormonları değişime ve gelişime uğradığı için duygusal ve daha kırılgan bir hala gelmektedirler.
Bu dönemde anne adaylarımız bir çocuk gibi daha çok ilgiye muhtaçtırlar ve en başta eşleri olmak üzere bu ilgi onlara hat Safalara kadar gösterilmelidir.
Psikolojik açıdan daha çok depresyona girmeye meyilli olan anne adaylarına karşı ilgimiz her zaman en yüksekte olmalıdır.
Anne adaylarımızın doğumun yaklaşmasıyla bir kaygıya kapılabilirler böyle zamanda anne adayımızın bazen bir psikoloğa ihtiyacı olabilir. Bir diğer kaygı ise anne adayımızın kendisinin anı gelebilecek doğum sancılarına kapılma hissi bu yüzden anne adayımız evde tek başına bırakılmamalıdır.
Anne adayımız için en güzel zamanlar ise doğumdan önce çocuğu için hazırlık yapması bunun için her zaman onlara fırsatlar sunulmalıdır. Kendilerine alışveriş yapma fırsatı sunulmalıdır.
Çocuk odası hazırlamada anne ve babalar birlikte hareket etmeliler.

 

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.