Aç Kalmadan Zayıflamanın Yolları

Dönem dönem kilolar alırız ya da fazla kilolarımız vermek isteriz. Bunun için diyetisyenlere gideriz ve türlü türlü diyet listelerini uygulamaya çalışırız. Hatta kimimiz diyet deyince korkarız ya da aç kalıp kendimize işkence yaparız. Ama arttık bu zorlukları çekmeyebiliriz ve saatlerce aç kalmadan da zayıflayabiliriz.

Peki, ne yapmalıyız elbette yemek yemeye devam edin ancak yediğiniz yiyeceklerin kalorileri önemlidir. Düşük kalorili yiyecekler tüketin. Yemek yemeye başlamadan önce de bir bardak su için, su içmeniz sizde doygunluk hissi yaratacaktır böylece daha az yemek yersiniz.

Sabah kahvaltısını yapmadan evden çıkmayın ve ara öğünlerinizi atlamayın. Ayrıca ara öğünlerinizde de yine hafif yiyecekleri tercih edin. Salatalar iyi bir tercih olabilir.

Gün içinde yine her zaman dediğimiz gibi bol su tüketin. Su oldukça önemlidir.

Yemek yerken porsiyonlarınızı az isteyin. Bunun içinde yemek servisiniz küçük tabaklardan yana olsun ve yemeklerinizin yanında ekmekten uzak durun.

Süt, yoğurt gibi hafif yiyecekleri gün içinde tüketmeye çalışın.

Fastfood tarzı yiyeceklerden ve yağlı yiyeceklerden kaçının. Ve şekeri şekerli yiyecekleri de hayatınızdan çıkarın. Bunun yanında her zaman dediğimiz gibi hareketsiz yaşam demek sağlıksız yaşamdır hayatınıza hareket getirin.

Ve özellikle günümüz insanlarının dert yandığı büyük sorun olan stresten uzak durmalısınız. Stres hem ruhsal hem de bedensel sağlımızı olumsuz yönde etkiler. Kilo almamızı tetikler.

Bu maddeleri uygulayarak hem aç kalmayıp hem de zayıflayabilirsiniz. O zaman elveda fazla kilolar..

 

 

 


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.