Aç Kalmadan Zayıflama Yöntemleri

Eğer yemek yemeyi seviyorsanız ancak yedikleriniz size fazla kilo olarak geri dönüyorsa bu yazımızı sonuna kadar okumanızı öneririz. Çünkü aç kalmadan zayıflama yöntemlerini bu yazımızda maddeler halinde ele alacağız.

-Gün içinde erken acıkmamanın en önemli şartı sağlam bir kahvaltıdır. Kesinlikle ama kesinlikle kahvaltınızı yapmadan evden çıkmayın. Ayrıca günün en önemli öğünü kahvaltıda yumurtanızı ve peynir, labne gibi süt ürünlerini de kesinlikle eksik etmeyin.

-Her ana öğünün arasına mutlaka bir ara öğün koyun. Sanah kahvaltınızı saat 8:00’de yapacaksanız ve öğle yemeğinizi de 13:00 da yiyecekseniz bu süre içindeki 10:00-11:00 gibi zaman dilimi içine mutlaka bir ara öğün yerleştirin. Ara öğünlerinizde leblebi, kuru incir, kuru kayısı, kepekli bisküvi çeşitleri, galeta gibi sizi tok tutacak besinlere yer verin. Cips, çikolata ve gofret gibi ürünler size dost ancak kilonuza düşman ürünlerdir. Dolayısıyla kendinizi olabildiğince bunlardan uzak tutun.

-Gün içinde üç ana öğün için mutlaka kendinize göre bir plan yapın ve yemek yeme saatleriniz sizin bir alışkanlığınız haline gelsin. Her gün fark farklı saatlerde yemek yiyen birisinin düzenli bir şekilde yemek yiyenlere oranla daha fazla kilo aldığı yapılan araştırmalarda görülmüştür.

-Günlük hayatınızda ve aile hayatınızda stresten uzak durmaya bakın. Özellikle aile içindeki olumsuzlukların bir çoğu evde olacağı için stresli bir anı unutmak için evin içinde sürekli bir şeyler yemeye yönelebilirsiniz.

-Kendinizle barışık olmaya çalışın. Beslenme alışkanlıklarınızı sağlıklı bir şekilde yürüttüğünüz takdirde zayıflama ihtimalinizin çok yüksek olduğunu kesinlikle unutmayın.

-Akşamları özellikle de yatmanıza 2-3 saat kala yemek yememeye özen gösterin. Bu saatler içinde eğer açlık hissi yaşıyorsanız yağsız-tuzsuz kuruyemişlerin yanı sıra süt ve yoğurt gibi ürünler de gece tok kalmanıza yardımcı olur.

 

Etiketler: acıkmadan zayıflama yöntemleri, nasıl kolay zayıflanılır,zayıflama yöntemi

Açıklama: Aç kalmadan zayıflamanın anlatıldığı bilgilendirici bir makale.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.