Aç Kalmadan Nasıl Zayıflanır?

Aşırı kilolarından kurtulmak isteyen ve yemek yemeyi de seven kişilerin zayıflamayı düşündüklerinde akıllarına gelen ilk şey aç kalmadan zayıflamanın nasıl olacağıdır. Biz de elimizden geldiğince bu yazımızda size aç kalmadan zayıflamanın yöntemlerini maddeler halinde anlatacağız.

-Aç kalmadan zayıflamak istiyorsanız ihtiyacınız olan ilk şey, bedeninizi çok iyi tanımaktır. Vücudunuz için en az beyaz (tuz, şeker ve un)olan besinleri seçmenizde bu bilgi size yardımcı olacaktır.

-Günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı es geçmemenizi kesinlikle öneririz. Günün en önemli olan kahvaltıda seçilecek besinlerin de besleyici ve tok tutucu şekilde olması gerekmektedir. Bunların en başında ise peynir, yumurta ve pastırma, sucuk gibi işlenmiş et ürünleri gelmektedir.

-Ara öğünlerde alacağınız besinlerin çeşitlerini elinizden geldiğince artırın. Yine ara öğünlerde tüketeceğiniz besinlerin de tok tutucu olmasına özen gösterin. Örnek vermek gerekirse, badem, leblebi, fındık, fıstık, elma, yer elması, yoğurt gibi besinler az kalorili olmasına rağmen sizi tok tutacak besinlerdir.

-Yemeklere katılan ekstralardan olabildiğince uzak durun. Bu ürünlerin en başında ise ketçap, mayonez, ezmeler ve soslar gelmektedir. Gündelik hayatımızda sıkça kullandığımız bu ekstradalar çoğu zaman kalori hesaplamalarında göz ardı edilebilir. Bu yüzden doğru olan bunları olabildiğince azaltmak hatta hiç kullanmamaktır.

-Öğünlerinizin zamanını rutine bağlayın. Her gün farklı farklı saatlerde yemek yemek vücudunuz için çok iyi bir uygulama değildir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken bir diğer şey ise öğün atlama işlemidir. Gündelik hayatın hızına aldanarak her ne kadar yemek yemeğe vaktiniz olmasa da yemek saatiniz geldiğinde atıştırmalık da olsa mutlaka bir şeyler yiyin. Çünkü beyin o saatte yemek yemeye odaklanmış ve hazır vaziyette beklemektedir.

-Her diyet programının en olmazsa olmazlarından bir tanesi elbette spor yapmaktır. Eğer spor alanında hiçbir bilginiz ya da ilginiz yoksa yürüyüş yapmanızı tavsiye ederiz.

 

Etiketler: aç kalmadan zayıflamak, aç kalmadan kilo vermek, aç kalmadan nasıl zayıflanır

Açıklama: Aç kalmadan zayıflama yöntemlerinin anlatıldığı bir yazı.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.